Pod naszą opiekę trafiają psy z ulicy, z łańcucha, niechciane „elementy” spadków po zmarłych opiekunach, zaniedbane do granic możliwości, chore na granicy życia i śmierci, wycofane i lękliwe, odebrane na zrzeczenie z podejrzanych miejsc. Opłacamy sterylizacje i kastracje, wydajemy karmę dla kotów wolno żyjących oraz dla psów w miejscach, gdzie psiaki nie mogą liczyć na przyzwoite jedzenie. Zapewniamy solidne, ciepłe budy dla psów i budki dla kotów.

Dzięki naszym działaniom, psy i koty ze schroniska Czekadełko otrzymały dwa duże transporty karmy oraz pomoc w formie darów rzeczowych.

Systematycznie poprawiamy warunki bytowe i komfort psów w gminnym przytulisku, oswajamy, socjalizujemy i znajdujemy im najlepsze domy.

Uważamy, że schronisko dla bezdomnych zwierząt powinno być prowadzone dla wygody zwierząt a nie ludzi, dlatego w weekendy wspólnie z wolontariuszami i pracownikami organizujemy spacery około setki psów z Czekadełka i z Reksia. Wszystkie mają zapewnione dużo ruchu i wspólnej zabawy.

Działamy dla lokalnej społeczności, takie wydarzenia jak Zwierzoteka, Biegadełko, Dzień Szczeniaka czy Rodzinny Piknik Mikołajkowy na trwałe wpisały się w pamięć nie tylko mieleckich miłośników psów i kotów.

kontakt@zwierzoluby.org.pl